بسیاری از والدین معتقدند، کودکشان حرف گوش نکن است و در نتیجه برای آن که فرزند خود را مطیع اوامر خود کنند، از داد و فریاد تا حتی کتک زدن را امتحان می‌کنند.

هنگامی که کودک عصبانی است، خندیدن به او باعث می شود احساس بدتری پیدا کند، شما به عنوان والدین کودک وظیفه دارید او را حمایت کنید نه اینکه باعث اذیت و آزار او شوید.

گاهی اوقات ممکن است بنا به دلایل مختلفی در قبال فرزند اشتباه کنیم و در انتها به فکر عذرخواهی از آن باشیم، اما در رابطه با انجام این موضوع تردید داشته باشیم!

همه ما در مناسبت های مختلف از تولد و اعیاد گرفته تا شب یلدا و روز جهانی کودک، برای فرزندمان هدیه می خریم و سعی می کنیم او را خوشحال کنیم. البته روانشناسان نیز همواره والدین را به دادن جایزه های کوچک و بزرگ برای تقدیر و تشویق...

گاهی اوقات والدین ناچار به گفتن دروغ به کودکان خود هستند تا از آنها مراقبت به عمل آورند. اما اکنون بعد از گذشت چند سال به این دروغ ها هنوز هم اعتقاد دارید؟

کودکان با بزرگتر شدن عادات غذایی‌شان تغییر می کنند و از غذاها ایراد می گیرند اما راهکاری وجود دارد که والدین می توانند عادات غذایی سالم برای فرزندشان ایجاد کنند.

زمانی که در خانواده حضور یکی والدین به دلایل مختلفی قطع شود کودک تک والدی دچار آسیب های جبران ناپذیری می شود و برای جلوگیری از این مشکلات والدین تنها باید نکاتی را در تربیت فرزند خود رعایت کنند.

رشد 5 تا 10 درصدی فرزندخواندگی در کشور نشان می‌دهد کرونا نتوانسته میل به زیستن و نیکوکاری را در میان ایرانیان کاهش دهد. سهم پایتخت اما با وجود مشکلات بسیار اقتصادی و اجتماعی از این آمار چشمگیر است.