کشف الکل که بنام رازی، دانشمند شهیر ایرانی، آوازه جهان شده، 2 سالی است که به واسطه مهمترین ماده ضدعفونی کننده در برابر ویروس کرونا شهرت و استفاده بسیاری نیز در جهان یافته و نام کاشفش بیشتر بر زبانها افتاده است.

استان کرمان، یکی از استان های باستانی و متمدن کشورمان است که با حضور در کرمان، توصیه می شود حتما از صنایع دستی محبوب این استان بازدید نمائید.

استان یزد، یکی از استان های باستانی و متمدن کشورمان است و به همین دلیل با حضور در بازارچه های یزد، با محصولات و صنایع دستی خارق العاده ای روبرو خواهید شد.

تمام استان ها و شهرهای کشور، دارای تمدن و فرهنگ بخصوص خود هستند و به همین دلیل از گذشته تا به امروز، القاب متعددی برای شهرهای کشور درنظر گرفته شده اند.

استان گیلان، یکی از استان های معروف و با تمدن کشورمان می باشد که دارای لیست بلندی از صنایع دستی متعددی است که از مهم ترین صنایع دستی گیلان می توان به...

شیراز یکی از استان های باستانی و پرقدمت ایرانی می باشد که از گذشته تا به امروز صنایع دستی مختلفی در این استان ثبت شده اند و مهمترین آنها عبارتند از...

در میان تمام صنایع دستی که از گذشته تاکنون در شهر باستانی اصفهان شناسایی شده اند، برخی از این صنایع دستی، بازتاب و برجستگی بیشتری دارند که عبارتند از...

چیزی که در بدوِ ورود هر تازه‌واردی در این کوهپایه می‌تواند جلب توجه کند خالی بودن کوهپایه از مرد‌ها است. تا چشم کار می‌کند آدم زن می‌بیند! زن‌هایی که سخت مشغول کارند.

حمام شیخ بهایی حمام معروف اصفهان است که دو راز عجیب با خود دارد. یکی اینکه آب این حمام تنها با یک شمع گرم می شده و دیگر اینکه این شمع همواره روشن بوده است.

نخستن زنی که در ایران بر تخت پادشاهی تکیه زد مدت پادشاهی اش را یک سال و چهار ماه آورده اند که با مرگ او در پاییز سال 631 به پایان رسیده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین، دکتر علی شیخ‌الاسلامی، چهره ماندگار ادبیات فارسی و از متفکران و صاحبنظران حوزه عرفان اسلامی، صبح امروز (پنجشنبه ۲۳ اردیبهشت) پس از تحمل یک دوره بیماری، درگذشت. به همین مناسبت، گفت‌وگوی...